Program Martovskog festivala: uzbudljivo mesto susreta

Beograd, 28. marta 2017. – Beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma, popularni Martovski festival, naš je najstariji filmski festival. Od svog prvog izdanja bio je najvažnija, a u nekim periodima i jedina, platforma u okviru koje su domaći filmski autori mogli da prezentuju publici i inostranim kolegama svoje dokumentarne, eksperimentalne, animirane i kratke igrane filmove. Od 2017. godine, u organizaciji Doma omladine Beograda i sa novim umetničkim direktorom, dramaturgom Bobanom Jevtićem, festival se fokusira na domaću filmsku produkciju dokumentarnih, TV dokumentarnih, kratkih igranih, animiranih i eksperimentalnih filmova, postajući tako nacionalni festival u punom značenju te reči.
Martovski-Festival-Poster-2017-FINALU revijalnom delu 64. Martovskog festivala biće prikazano nekoliko reprezentativnih inostranih dokumentarnih filmova. U takmičarskoj konkurenciji biće prikazano preko 80 filmova – kratkometražnih igranih i dokumentarnih, dugometražnih dokumentarnih, animiranih i eksperimentalnih filmova. Pored projekcija filmova u takmičarskom i revijalnom delu programa, ove godine Martovski festival organizuje i brojne radionice, konsultacije i razgovore filmskih stvaralaca, studenata i redovne publike, kao i prateći muzički program.
Želja nam je da, sa osveženim organizacionim i programskim konceptom, nastavljajući ugled i tradiciju, Martovski festival postane uzbudljivo mesto susreta filmskih profesionalaca i ljubitelja filma, razmena ideja, druženja i uživanja u filmovima u centru Beograda.
Beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma je stalna manifestacija u oblasti kulture od značaja za Grad Beograd.
Pokrovitelji festivala su Grad Beograd, Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije i Filmski centar Srbije.
Prijatelj festivala je Lukoil Srbija.
Festival podržali: Turistička organizacija Beograda, Turistička organizacija Srbije, Miamiam restoran.
Arhipelag je jedan od medijskih partnera 64. Martovskog festivala – Beogradskog festivala dokumentarnog i kratkometražnog filma.

********************************************************************

64. Martovski festival – Beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma
:::Program::: // Online program je na linku: http://martovski.rs/filmski-program/

********************************************************************

Cena ulaznice je 200 dinara po projekciji, u prodaji su na blagajni Eventim u Domu omladine Beograda od 27. marta 2017.
Ulaz na omaž programe posvećene Krsti Škanati i Lazaru Stojanoviću je besplatan.
Ulaz na sve filmske projekcije je besplatan za studente sa overenim indeksom, besplatne ulaznice mogu preuzeti na Info pultu u holu Doma omladine Beograda na dan projekcije od 10 časova.

********************************************************************

//Filmske projekcije//

Četvrtak, 30. 3.

Amerikana
15č – Revijalni program

Lazar, Lazar (DD), r: Stefan Krasić (2016, 56 min, Srbija)

Blow up Bar (I), r: Dušan Mojsilović (2016, 30 min, Srbija)

Slučajno (I), r: Aleksa Parezanović (2016, 16 min, Srbija)

17č – Revijalni program

Druga linija (DD), r: Nenad Milošević (2016, 108 min, Srbija)

Zaboravljeni prostori (I), r: Ilija Galonja, Drago Latinović (2015, 10 min, Srbija)

Velika sala DOB

16:30č – Revijalni program

Rekvijem za Avalu, r: Srđan Knežević, ( 2016, 58 min, Srbija)

Neđina kuća (DD), r: Ana Otašević, Luka Tua (2016, 52 min, Francuska)

19č – Svečano otvaranje, dodela nagrade za životno delo Miroslavu Bati Petroviću, projekcije filmova “Bunker 93″ (2017, 8 min, Srbija) Puriše Đorđevića i “Panta Rei” (2017, 72 min, Srbija), Ljubiše Samardžića
Petak, 31. 3.

Velika sala DOB

15č – Revijalni program

Sevdalinka (DD), r: Sali S. Sallini (2016, 102 min, Turska)

Presuda (I), r: Goran Alimpić (2016, 13 min, Srbija)

Čudovište (A), r: Grupa IDE i Apsart (2016, 4 min, Srbija)

17č – Takmičarski program: dokumentarni film

Tako mi na istoku, r: Katarina Mutić (2017, 52 min, Srbija)

Dvije škole, r: Srđan Šarenac (2017, 43 min, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Srbija)

Prozor u sreću, r: Drago Latinović, Ilija Galonja (2017, 8 min, Srbija)

19č – Takmičarski program: domaći kratki igrani film

Flafi, r: Lee Filipovski (2016, 24 min, Srbija, Kanada)

Samo devojčice plaču, r: Vladimir Milovanović (2017, 22 min, Srbija)

Paraliza, r: Dušan Zorić (2016, 21 min, Srbija)

Kamen u ruci, r: Stefan Ivančić (2017, 14 min, Srbija)

Maleš, r: Ivan Bakrač (2016, 20 min, Srbija)

21č – Specijalna projekcija: The Space in Between – Marina Abramović in Brasil, režija Marko Del Fiol (2016, 86 min, Brazil)
Amerikana

15č – Revijalni program

Radnička klasa odlazi u raj (DD), r: Marko Cvejić (2017, 80 min, Srbija)

72 48 24 0 (I), r: Matija Gluščević (2016, 21 min, Srbija)

Hipertenzija, r: Hadži-Aleksandar Đurović (2016, 14 min, Srbija)

17č – Takmičarski program: međunarodni kratki igrani film

The Return of Erkin, r: Maria Guskova (2015, 29 min, Rusija)

Chelem, r: Charles Grenier (2016, 14 min, Kanada)

State of Emergency Motherfucker, r: Sébastien Petretti (2016, 5 min, Belgija)

Putevi, r: Peter Cerovšek (2015, 7 min, Slovenija)

Fox, r: Jacqueline Lentzou (2016, 28 min, Grčka)

19č – Takmičarski program: dokumentarni film

Zid smrti i tako to, r: Mladen Kovačević (2016, 62 min, Srbija)

Zvuk lampaša, r: Anthonia Milcheva (2016, 13 min, Srbija)

Devojčice koje se šišaju na kratko, r: Jelica Jerinić (2016, 28 min, Srbija)
Klub

13č – Revijalni program

Art Macht Frei (E), r: Srđan Marković (2017, 7 min, Srbija)

Mentalni sklop (E), r: Drago Latinović, Ilija Galonja (2016, 6 min, Srbija)

In arti (E), r: Stefan Petronijević (2017, 11 min, Srbija)

E (E), r: Miroslav-Bata Petrović (1988-2016, 14 min, Srbija)

Bela planeta (E), r: Stevan Todorović, Miloš Ilić (2014, 2 min, Srbija)

Život poslušnog tela (E), r: Jelena Mitić (2015, 12 min, Srbija)

The Sea Trilogy (E), r: Duško Pašić (2016, 20 min, Srbija)

15č – Revijalni program

Maestro, maestro (D), r: Boško Milosavljević (2015, 54 min, Srbija)

Lov (I), r: Jovana Avramović (2017, 18 min, Srbija)

2116 (I), r: Janko Čurić (2016, 10 min, Srbija)

Brijanje (I), r: Petar Mitrović (2016, 13 min, Srbija)

Zlatni dečak (I), r: Aleksandar Davić (2016, 17 min, Srbija)
Hol ispred Velike sale

17 do 21č – Q&A sa autorima
Subota 1. 4.

Velika sala DOB

11č – Takmičarski program: međunarodni kratki igrani film

Lumpen, r: Nikola Vučinić (2016, 8 min, Crna Gora)

Ascension, r: Pedro Perlata (2016, 18 min, Portugal)

Dr.Diaz, r: Benoit Desjardins (2016, 29 min, Kanada)

Buck, r: Bernhard Wegner (2016, 16 min, Austrija)

Alles Wird Gut, r: Patrick Vollarth (2015, 30 min, Nemača, Austrija)
13č – Omaž: Krsto Škanata  ULAZ JE SLOBODAN!

Prvi padež čovek, r: Krsto Škanata (1964, 14 min, Jugoslavija)

Ratniče voljno, r: Krsto Škanata (1967, 19 min, Jugoslavija)

Uljez, r: Krsto Škanata (1965, 12 min, Jugoslavija)
15č – Takmičarski program: dokumentarni film

Obećanje, r: Željko Mirković (2016, 74 min, Srbija)

Papirnati život, r: Zoran Tairović (2017, 30 min, Srbija)

Pomeranje granica, r: Bojan Kosović (2016, 10 min, Srbija)

17č – Takmičarski program: animirani film

Equilibrium, r: Mirela Srebrić (2016, 13 min, Srbija),

Simina treća ruka, r: Darko Dacović (2013, 10 min, Srbija)

Mesečeva šuma, r: Marija Milovanović Lazarevski (2016, 6 min, Srbija)

Jaletova venera, r: Igor Kekeljević (2016, 5 min, Srbija

Fliposkop,r: Krunoslav Jović (2017, 5 min, Srbija

Pravda, r: Jelena Vučić (2016, 5 min, Srbija

Životi, r: Jovan Rakić (2016 7 min, Srbija

Mirror, r: Milan Marić (2015, 5 min, Srbija

Nasleđe, r: Jovan Rakić (2016, 5 min, Srbija

Naš grad, r: Katarina Ćirilović Popović (2016, 8 min, Srbija)

19č – Takmičarski program: dokumentarni film

Daljine, r: Nemanja Vojinović (2017, 72 min, Srbija)

Iskra, r: Lazar Radić (2016, 29 min, Srbija)
21č – Specijalna projekcija: Svaka dobra priča je ljubavna priča, režija Rajko Grlić i Matjaž Ivanišin (2017, 71 min, Slovenija, Hrvatska)
Amerikana

11č – Revijalni program

Lutajuća sreća (DD), r: Vladimir Ristić (2016, 68 min, Srbija)

Glad (I), r: Tamara Todorović (2017, 15 min, Srbija)

Maestro (I), r: Nemanja Mladenović (2016, 17 min, Srbija)

Ljubav (I), r: Ognjen Petković (2017, 13 min, Srbija)

Av, av, av (A), r: Pavle Čelić (2017, 3 min, Srbija)

13č – Takmičarski program: dokumentarni film

Tapavica, r: Ognjen Rakčević, Milan Todorović (2016, 43 min, Srbija)

Stanari roze kuće, r: Nenad Prinat (2016, 40 min, Srbija)

Život iz prvog reda, r: Drago Latinović, Ilija Galonja( 2016, 16 min, Srbija)

15č – Takmičarski program: domaći kratki igrani film

Grace, r: Mina Stamenković (2016, 28 min, Srbija)

Who Gives A…, r: Lenka Jovanović (2016, 22 min, Srbija)

Apaluz za Lazića, r: Marko Marković (2017, 26 min, Srbija)

Ujed pčela, r: Marko Đorđević (2016, 21 min, Srbija)

Nikog nema, r: Jelena Gavrilović (2017, 20 min, Srbija)

17č - Takmičarski program: dokumentarni film

Voli vas vaša seksi Maja, r: Ivan Mandić (2016, 84 min, Srbija)

Ljuba, r: Natalija Avramović (2017, 30 min, Srbija)

 

Hol ispred Velike sale

13 do 21č – Q&A sa autorima
Nedelja, 2. 4.

Velika sala DOB

11č – Takmičarski program – međunarodni kratki igrani film

High Cities of Bone, r: João Salaviza (2017, 19 min, Portugal)

Lost and Found, r: Claudia Seibl (2015, 26 min, Nemačka)

Mutants, r: Alexandre Dostie (2016, 17 min, Kanada)

Just be my mother, r: Roqiye Tavakoli (2016, 15 min, Iran)

Leave of Absence, r: Moshe Rosenthal (2016, 18 min, Izrael)
13č – Omaž: Lazar Stojanović  ULAZ JE SLOBODAN!

Plastični Isus, r: Lazar Stojanović (1971, 100 min, Jugoslavija)
15č – Takmičarski program – dokumentarni film

4 pasoša, r: Mihajlo Jevtić (2016, 83 min, Nemačka, Srbija, Hrvatska)

Radiovision, r: Gregor Zupanc, Miloš Tomić, Jelena Milunović, Igor Simić (2016, 25 min, Srbija)

Otkucaji tišine, r: Marko Džambić (2016, 9 min, Srbija)

17č – Takmičarski program – eksperimentalni film & video art

Daljine, r: Jelena Maksimović, Ivan Salatić (2014, 19 min, Srbija)

Spirit Et Makina, r: Ivan Antić, (2017, 2.30min, Srbija),

Transfiguracija, r: Igor M. Toholj, (2017, 5.20 min, Srbija)

Sve, još uvijek, u orbiti, r: Dane Komljen, James Lattimer, (2016, 23 min, Srbija)

Sjećanje, r: Zdravko Delibašić Beli, (2017, 3 min, Srbija)

Away from home, r: Milica Lapčević, (2016, 5 min, Srbija)

Kameleon, r: Tina Gverović, Siniša Ilić, (2014, 13min, Srbija)

Manifest varvarima duha i misli na svim kontinentima, r: Saša Perić, (2015, 6 min, Srbija)

Poslednji zapis Leonida Šejke, r: Zlatko Stojković, (2017, 14 min, Srbija)

Epiphany and isolation, r: Mihajlo Jevtić, (2016, 10 min, Srbija)

Proba filma, r: Miroslav Bata Petrović (2016, 6 min, Srbija)

19č – Takmičarski program – dokumentarni film

Controindicazione, r: Tamara von Steiner (2016, 74 min, Srbija)

Čovek koji je pojeo sebe, r: Igor M. Toholj (2015, 22 min, Srbija)

Ljubav, r: Dušan Zorić (2016, 16 min, Srbija)
21č – Svečano zatvaranje – dodela nagrada i projekcija filma Trst, Jugoslavija, režija Alesio Bozer

Amerikana

11č Revijalni program

Rođen kao pobednik (DD), r: Željko Jovanović (2015, 55 min, Srbija)

Smaragd (A), r: Maja Radulović Petrović (2016, 4 min, Srbija)

13č – Revijalni program

Revolucionarni dom (E), r: Sead Šabotić (2016, 13 min, Crna Gora)

Scarecrow Cross (E), r: Sandra Jovanovska (2016, 8 min, Slovenija)

Skoro ništa (E), r: Ana Husman (2016, 16 min, Hrvatska)

X Tape (E), r: Dragan Mileusnić, Željko Serdarević (2015, 9 min, Hrvatska)

Machinae novae 002 (E), r: Darko Vidačković (2016, 8 min, Hrvatska)

Žica (E), r: Milica Spasojević (2017, 10 min, Srbija)

Odrazi (E), r: Aleksa Mihajlović (2017, 9 min, Srbija)

Funeral (E), r: Daniel Pavlić (2016, 1 min, Hrvatska)

Iluzionisti (E), r: Sara Radojković (2015, 19 min, Srbija)

15č – Takmičarski program – dokumentarni film

Najvažniji poziv u životu, r: Danica Vučenić (2016, 43 min, Srbija)

Projekat: Duša, r: Jelena Jovčić (2017, 20 min, Srbija)

U snu i na javi, r: Svetlana Miljanić (2015, 42 min, Srbija)

17č – Takmičarski program – dokumentarni film

Dubina dva, r: Ognjen Glavonić (2016, 80 min, Srbija, Francuska)

Iza kulisa, r: Anđela Đurović (2017, 12 min, Srbija)

Utopija, r: Matija Gluščević (2016, 21 min, Srbija)

19č – Takmičarski program – domaći kratki igrani film

Suvozači, r: Ognjen Isailović (2017, 21 min, Srbija)

Dan za Vanju, r: Mia Knežević (2016, 40 min, Srbija)

Kris, r: Raško Miljković (2016, 19 min, Srbija)

Po suncu hoda, r: Stefan Krasić (2017, 30 min, Srbija)

Bon Voyage, r: Siniša Galić (2017, 15 min, Srbija)
Hol ispred Velike sale

13 do 21č – Q&A sa autorima
//Radionice//

Učešće na svim radionicama je besplatno, ali za neke radionice je neophodno prijavljivanje. Više detalja o temama radionica i načinu prijavljivanja pročitajte OVDE.
Petak 31. 3.

Klub

18č – Uloga scenariste u dokumentarnom filmu, Boris Mitić
Subota 1. 4.

Hol ispred Amerikane

14č do 20č – Filmske stolice

Klub

10č – Radionica animiranog film za decu i roditelje, Nikola Majdak Jr i Ana Nedeljković

13č – Kako napraviti 3D sliku bez profesionalne tehnike, Bjorn Špajdel

15č – Potencijalni izvori finansiranja dokumentarnih filmova, Jovana Nikolić

17č – Kreativna upotreba arhivskog materijala, Mila Turajlić
Tribinska sala DOB

13č – Prikazivanje radnih verzija početnih scena budućeg dokumentarnog filma „Quantum Music”

16č – Storyboard radionica, Marija Šavija

19č – Speed Introduction – festivals meet festivals
Nedelja, 2. 4.

Hol ispred Amerikane

od 14č do 20č Filmske stolice

Klub

10č – Radionica animiranog film za decu i roditelje, Nikola Majdak Jr i Ana Nedeljković

13č – Kako napraviti 3D sliku bez profesionalne tehnike, Bjorn Špajdel

15č – Predstavljanje studija za animaciju iz Zagreba – Bonobo studio

17č – Javni servis i dokumentarni film, Robert Zuber
//Muzički program//

Ulaz na di-džej žurke je besplatan, a besplatne propusnice se preuzimaju na info pultu u holu Doma omladine Beograda od 10 časova na dan događaja.
Ulaznice za koncert grupe Autopark možete nabaviti sa popustom na Eventim blagajni u Domu omladine Beograda, ukoliko imate ulaznicu za filmske projekcije na dan koncerta (500 RSD je regularna cena ulaznice za koncert, a ako na blagajni pokažete kartu za filmske projekcije 1. aprila, ulaznica za koncert je 300 RSD).

Četvrtak, 30. 3. Amerikana // 21č Felonezzy & Phillie P

Petak, 31. 3. Amerikana // 21č 50Grass & Luka Gaćina

Subota, 1. 4. Amerikana // 21č Autopark

Nedelja, 2. 4. Amerikana // 22č VRC

http://martovski.rs 

https://www.facebook.com/MartovskiFestival 

https://twitter.com/MartovskiF 

https://www.instagram.com/martovskifestival