Beograd, 14. maja 2025. – Milka Risović iz Banjaluke, Predrag Popović iz Kragujevca i Dalibor Novković iz Buja dobitnice si nagrada na konkursu za najbolju fotografiju na temu Najlepše fotografije s knjigom Arhipelaga koji je nedavno povodom 18 godin svog rada raspisala Izdavačka kuća Arhipelag.
Zbog obilja fotografija koje su stigle na konkurs, a pogotovu zbog umetničkog kvaliteta fotografija, njihove ekspresivnosti i tematske raznovrsnosti, žiri sastavljen od fotografa Milice Đorđević i Bojana Džodana i glavnog urednika Arhipelaga Gojka Božovića izdvojio je u uži izbor i pohvalio fotografije Lazara Gvozdenovića iz Kraljeva, Dragane Jovančević iz Pančeva, Nataše Kasaš iz Beograda, Lidija Aničić iz Zemuna i Snežane Ćurčić iz Ivanjice.
Na konkurs Najlepše fotografije s knjigom Arhipelaga stiglo je preko 630 fotografija autora iz Srbije, ali i iz inostranstva, najviše iz Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije.
Od pristiglih fotografija veliki broj njih bili su veoma kvalitetni i zanimljivi radovi, pa su o nagradama odlučivale nijanse. Autori fotografija su koristili različite tehnike. Motivi putovanja i knjige u prostorima svakodnevice najčešći su motivi na fotografijama koje su stigle na ovaj konkurs. Autori su kao povod za svoje fotografije koristili knjige Arhipelaga iz različitih žanrova, među kojima su i neke od najnovijih, ali i izdanja objavljene u proteklih 18 godina.
Tri najbolje fotografije biće nagrađene knjigama objavljenim u izdanju Arhipelaga.
Nagrađene fotografije i odabrane fotografije iz užeg izbora Arhipelag će u narednim danima objaviti u partnerskim medijima, u Arhipelag magazinu, na svom sajtu, kao i na svojim nalozima na društvenim mrežama.

© Fotografija: Milka Risović